Krajowy Klub Iluzjonistów

    DROGIE KOLEŻANKI I KOLEDZY!

    Jak już zapewne wszyscy wiecie, Kolega Jerzy Mecwaldowski zakończył redagowanie naszego „Hokusa”. Pomyślcie tylko - przez 35 lat tworzył fachowe czasopismo dla iluzjonistów, to ponad 120 numerów, a każdy z nich - jedyny, niepowtarzalny. Nigdy nie publikował ani artykułów, ani trików zamieszczonych w poprzednich latach. Ci z Was, którzy zgromadzili w swojej „magicznej” biblioteczce numery archiwalne z lat 80-tych, czy 90-tych ubiegłego stulecia, wiedzą, mogą to potwierdzić. Tym samym stał się jedynym na świecie autorem i redaktorem fachowego czasopisma dla iluzjonistów, który nieprzerwanie pełnił taką funkcję przez 35 lat.
Chwała Mu za to i wielkie dzięki! Od nas wszystkich razem i każdego z osobna.
Niestety, nie ma wśród nas nikogo, kto mógłby stać się Jego godnym następcą.

    W tej sytuacji, nie dopuszczając do siebie myśli, że „Hokus Pokus” mógłby przestać istnieć, podjąłem decyzję tymczasowego przyjęcia na siebie obowiązków redaktora. Ponieważ praca zawodowa oraz ( może nawet przede wszystkim ) moje obowiązki szefa KKI związane z bieżącym prowadzeniem Klubu, a także - co absorbuje ogromną ilość czasu - rozliczenie poprzedniego Kongresu i przygotowanie kolejnego ( to naprawdę kilka miesięcy intensywnej pracy, nierzadko po 8 - 10 godzin dziennie ), nie pozwoliłyby mi na redagowanie „Hokusa” jako kwartalnika, zdecydowałem, że będzie ukazywał się dwa razy w roku.

    Być może, w przyszłym roku lub w bliżej nieokreślonej przyszłości, jeśli znajdzie się wśród Was kilka osób, które będą mogły ( i potrafiły ) wziąć na siebie część moich obowiązków związanych z prowadzeniem Klubu i przygotowaniem Kongresów, a być może również współredagowanie „Hokusa”, możliwy będzie powrót do poprzedniego cyklu wydawniczego „Hokusa” jako kwartalnika. Mam taką nadzieję. Wiem, że „Hokusy” już nigdy nie będą tak wspaniałe, jak dotychczas. Drugiego „CARONIEGO” nie ma i nie będzie!

    Może jednak uda się również dzięki Waszym uwagom i sugestiom - na które zawsze jestem otwarty - wypracować taką formę naszego czasopisma, która większości z Was będzie odpowiadała. Piszę celowo „ większości z Was”, bo jak uczy doświadczenie życiowe, wszystkich zadowolić się nie da, choć do doskonałości dążyć trzeba. Nie tylko w iluzji.
Jednocześnie chciałbym przeprosić Was, drogie Koleżanki i Koledzy, za opóźnienie wydania i wysyłki tego numeru. Liczyłem na to, że otrzymacie go do końca czerwca.

    Jednak powodem niemal 2-tygodniowego opóźnienia stały się nieprzewidziane wcześniej trudności i komplikacje związane z zabezpieczeniem podstawowej części budżetu najbliższego Kongresu i wynikająca stąd konieczność wstrzymania się z drukiem zaproszeń na Kongres, dołączonych do tego numeru „Hokusa”.

    Mam nadzieję, że w najbliższych dniach, gdy wejdziecie na stronę KKI, czynna już będzie strona główna, jako strona „kongresowa”. Zobaczycie, jakie wspaniałe gwiazdy światowej sztuki iluzji przyjadą na nasz Kongres w tym roku. Mam również nadzieję, że spotkamy się w znacznie większym gronie, niż ubiegłego roku. Liczę więc na dużą ilość zgłoszeń, zarówno drogą tradycyjną, pocztową, jak i poprzez rejestrację online na stronie KKI.
Trzymajcie kciuki, aby udało się zorganizować kolejny wspaniały Kongres. Nasz Kongres!
Do zobaczenia w Łodzi!

Jerzy Stanek
Wszelkie prawa zastrzeżone dla autorów serwisu © Fenix