Krajowy Klub Iluzjonistów

     Marek Corelli mówi, że urodził się w czepku, co oznacza, że szczęście go nie opuszcza i zapewne tak jest. Ze sztuką iluzji zetknął się będąc chłopcem i to nie przypadkowo... Ojciec Marka, który jest profesjonalnym muzykiem pracował przez pewien czas w Zjednoczonych Ptrzedsiębiorstwach Rozrywkowych „Cyrki”, co łączyło się z ciągłymi podróżami po kraju i nie tylko. A, że ojciec powinien opiekować się synam, w któreś wakacje zabrał Marka w trasę. Przyznacie, że dla młodego człowieka była to prawdziwa atrakcja. W tym samym czasie gościł w cyrku znakomity iluzjonista rumuński - „Juzefini”. Oglądając jegowystępy, Marek połknął bakcyla sztuki złudzeń tym bardziej, że urodzony w znaku Ryb (trzeciego marca) naturę ma romantyczną. Juzefini mając przed sobą chłopca ogarniętego pasją do sztuki iluzji, obdarzył go zaufaniem i postanowił mu pomóc... Zapoznał go z wieloma tajemnicami swojego warsztatu pracy, udzielił mu fachowych porad, z których jak sam wspomina, korzysta do dnia dzisiejszego. Po wakacjach spędzonych w cyrkowym wozie, o pasji do czarodziejskiej sztuki MArek nie zapomniał. W wolnych od nauki chwilach ćwiczył, budował rekwizyty i drobnymi krokami zmierzał do wyznaczonego celu. Jak odnotował w pamięci, swój debiut w roli aktora - iluzjonisty, miał w roku 1965 w kabarecie działającym przy klubie „Pod reglami” w Piechowicach k. Jeleniej Góry. W tym samym roku przeczytał w prasie krótką recenzję ze swojego pokazu. Przychylny mu ton recenzji - innej przyszłej gwieździe byćmoże przewróciłby w głowie, ale nie Markowi. On miał juz wszystko poukładane.
     Po zdaniu matury i otrzymaniu świadectwa dojrzałości, Marek podejmuje konsekwentne kroki zmierzające do realizacji swoich marzeń. Wie, że stać go na to, aby stanąć w światłach jupiterów. W roku 1977 Marek Corelli zostaje członkiem Krajowego Klubu Iluzjonistów. Jest już znanym w kraju iluzjonistą, który współpracuje z Estradą Łódzką, Opolską, Estradą Ziemi Lubelskiej, Estradą Karkonoską, Agencją Artystyczną „Kart” w Jeleniej Górze, Bałtycką Agencja Artystyczna „Bart” w Sopocie, Szczecińską Agencją Artystyczną i z Polską Agencją Artystyczną „Pagart”.
     Uwieńczeniem jego pasji do sztuki iluzji było pomyślne zdanie egzaminu przed Państwową Komisją Weryfikacyjną przy Ministerstwie Kultury i Sztuki w Warszawie w roku 1986, po którym otrzymał dyplom aktora - iluzjonisty.
     Wspominając swoje wojaże artystyczne po kraju (zagraniczne również) MArek z dumą wymienia wspólne występy z takimi gwiazdami polskiej estrady jak : Hanka Bielicka, Jadwiga Strzelecka, Ewa Śnieżanka, Janusz Gniatkowski, Zbigniew Wodecki, Bogdan Gromnicki, Roman Gerczak, Krzysztof Cwynar, Kazimierz Kowalski, Małgorzata Wilk, Zbigniew Macias i innych.
     Poza granicami kraju gościł w Niemczech, Austrii, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Czechosłowacji, Bułgarii, Włoszecj. W tym ostatnim kraju przez trzy lata współpracował z agencją artystyczną „Dobrica Show” z Ancory. Bawił również naszych rodaków w London i Toronto w Kanadzie. A, że jesteśmy krajem nadmorskim, czarował równiez na polskich promach: Pomerania, Silesia, Rogalin, Wilanów i Nieborów.
     Bezpośrednim kontaktem i uśmiechem zawsze zjednywał sobie początkowo nieufną publiczność, która nagradzała go burzliwymi brawami.
     Zawsze był tam, gdzie oczekiwała go publiczność. Przemierzając kraj wzdłuż i w szerz jako wysłannik lekkiej muzy, nie omijał przybytków prawdziwej sztuki. Jako konsultant efektów iluzjonistycznych współpracował i współpracuje z wieloma teatrami jak np. z Teatrem Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze do sztuki „Dno nieba” Abramowa - Neverly, z teatrem Jeleniogórskim do sztuki „Pieszo”, Teatrem Wielkim w Łodzi do opery „Mądra” Orffa czy też ostatnio z Teatrem Nowym w Łodzi do sztuki „Go Go” J. Przebindowskiego. JEgo wiedza i pomysły iluzjonistyczne zawsze spotykają się z uznaniem ludzi Teatru. Można więc rzec, że jego młodzieńcze marzenia zrealizowały się w pełni.
     Zainteresowanym nawiązaniem kontaktu z Markiem Woźniakiem - Corelli podajemy jego telefon: 0 601 226 984 oraz adres e-mail: mwcorelli@go2.pl.
Caroni
Wszelkie prawa zastrzeżone dla autorów serwisu © Fenix