Krajowy Klub Iluzjonistów

   Sławomir Piestrzeniewicz - były wieloletni Przewodniczący Krajowego Klubu Iluzjonistów urodził się w Łodzi w roku 1955. Po maturze studiował medycynę. Na 3-cim roku studiów zauroczyła go sztuka iluzji. Powstał dylemat: quo vadis młody człowieku? Wybrał jedno i drugie. Ukończenie studiów medycznych zbiegło się z jego pierwszym, spektakularnym sukcesem międzynarodowym.
   W 1982 roku podczas Światowego Kongresu Sztuki Iluzji w Lozannie zdobył tytuł vice - mistrza świata. Jego iluzjonistyczna etiuda pt. „Arsene Lupin”, którą tam prezentował (przygotowana pod okiem życzliwego nauczyciela), zdaniem autorytetów sztuki iluzji była kwintesencją jego manualnej i artystycznej sprawności.
Jest taka życiowa maksyma „Nic dwa razy się nie zdarza” - a jednak! W kolejnym Światowym Kongresie w roku 1991 Arsene po raz drugi zdobył ten sam tytuł. To trofeum potwierdziło ostatecznie jego przynależność do światowej elity iluzjonistów.
   Od lat 90-tych jest par excellent profesjonalnym artystą najwyższego lotu, pożądanym na światowym rynku rozrywki.
Jest stałym gościem międzynarodowych kongresów. Jego programy rejestrowało kilkanaście światowych stacji telewizyjnych. Występował w salonach Wiednia, Londynu, Paryża, w salach koncertowych i nocnuch klubach. Trasy jego artystycznych podróży biegną od Japonii po Stany Zjednoczone. Szczególnie chętnie jest zapraszany do stowarzyszeń i klubów iluzjonistycznych, gdzie - jako autor wielu własnych trików i oryginalnych rozwiązań - prezentuje wysublimowaną sprawność manualną, cenioną szczególnie przez doświadczonych artystów.
   W Polsce Arsene był jedynym artystą, który sztukę iluzji prezentował w musicalu pt. „Scherlock Holmes contra Arsene Lupin”.
W telewizji powodzeniam cieszył się jego seryjny program pod frywolny tytułem „Jak pan to robi?” i inne.
   Talent, doświadczenie, łatwość nawiązywania kontaktu z publicznością oraz kultura i perfekcja pozwalają mu z równą swobodą prezentować duże iluzje estradowe jak i „czarować” przy stoliku w bezpośrednim kontakcie z widzami. I co równie ważne, jego sztuka zyskuje uznanie w każdym środowisku, zarówno wśród elit intelektualnych jak i zwykłych ludzi oczekujących atrakcyjnej rozrywki.
Caroni
Wszelkie prawa zastrzeżone dla autorów serwisu © Fenix