Krajowy Klub Iluzjonistów

    Do grona iluzjonistów, którzy błyskawicznie stali się popularni w XX wieku dzięki postępowi technicznemu, należy bez wątpienia Daryl Easton, dawniej Daryl Martinez, znakomity manipulator, którego seminaria na kasetach video i płytach DVD znalazły zagorzałych zwolenników, szczególnie wśród hobbystów - amatorów, pragnących w sposób łatwy i przyjemny, zdobyć wiedzę z zakresu trików karcianych, efektów iluzjonistycznych ze sznurami itp., w jak najkrótszym czasie. Nic więc dziwnego, że seminaria tego iluzjonisty w podbiły cały magiczny świat. A zaczęło się wszystko prozaicznie...
    W 1962 roku, przyjaciel rodziny Darylów, podarował Martinezowi magiczny zestaw Svengalego, który tak go zafascynował, że sztuka iluzji stała się jego pasją życiową, która zaowocowała pierwszymi pokazami efektów iluzjonistycznych przed członkami rodziny, a nieco później kolegami z ławy szkolnej. W wieku młodzieńczym, spróbował szczęścia na deskach teatrzyków szkolnych, i występów ulicznych, które przyniosły mu niezbyt wysokie, ale jednak dochody. Za pierwsze zarobione pieniądze, Martinez kupił elegancki smoking i w nim wystąpił przed gronem prawników w jednym z nocnych lokali. Okazało się, że doświadczenia zdobyte podczas pokazów ulicznych i bardziej nobilitujących występów w nocnych klubach, zaowocowały obyciem estradowym i nabraniem pewności siebie. O Darylu zaczęto mówić... W 1973 roku, Martinez dał swój pierwszy pokaz komercyjny, reklamujący produkty firmy Kaiser Aluminum and Chemical Corporation. To co zobaczyli szefowie firmy w jego wykonaniu, tak ich zafascynowało, że podpisali z nim umowę na następne imprezy. Tournee Daryla po całym kraju, podczas którego promował produkty i usługi swoich zleceniodawców, okazało się znakomitą szkołą dla młodego iluzjonisty. Rozpoczął się złoty okres w jego karierze. Występy w teatrach, magicznych klubach i w telewizji wypromowały go na jednego z najlepszych iluzjonistów amerykańskich. Kropkę nad i postawiły doskonałe seminaria, które nagrał początkowo na kasetach video , a później płytach DVD, które trafiły do dystrybutorów akcesoriów iluzjonistycznych na całym świecie. W 1998 roku na kongresie w Wielkiej Brytanii Daryl zawarł związek małżeński z Alison Easton. Pani Easton - również iluzjonistka - w odróżnieniu od męża, preferowała duże iluzje. Kiedy na świat przyszła ich córka, Alison zrezygnowała z występów, ale ciągle wierzy, że na scenę powróci. Darylowi powiodło się. Drzwi do najbardziej ekskluzywnych miejsc, stały dlań otwarte. W 2001 roku, Daryl wystąpił wraz z żoną podczas uroczystego obiadu wydanego na cześć Prezydenta Busch'a.
    Mimo licznych podróży związanych z występami, Daryl zawsze znajduje czas na spotkania ze znakomitymi kolegami i tymi, którzy w sztuce tworzenia złudzeń stawiają pierwsze kroki. W miejscu zamieszkania (Sierra Foothillk), od lat udziela lekcji iluzjonistom z całego świata. Magiczny świat docenił wysiłki Daryla w rozwój czarodziejskiej sztuki. W 1982 roku jurorzy Światowego Kongresu Iluzjonistów w Lozannie przyznali mu I nagrodę w kategorii trików karcianych. Akademia Sztuki Iluzji Magicznego Zamku w Hollywood w Kalifornii, sześciokrotnie wyróżniła jego dokonania w dziedzinie sztuki iluzji, a iluzjoniści w USA okrzyknęli go Iluzjonistą Roku w latach 1980 - 1981. Jakby tego było mało w latach 1986 - 1992 przyznano mu tytuł Salonowego Iluzjonisty Roku, a w latach 1988 - 1992 uhonorowano go tytułem „Wykładowcy Roku” biorąc pod uwagę jego doskonałe seminaria z których większość wydał na kasetach video: „The Encyclopedia of Card Sleights”, „Daryl Card Revelations” czy „Daryl's Expert Rope Magic.”. Najnowsze na płytach DVD. O czym więcej, ten znakomity iluzjonista - manipulator może jeszcze marzyć?
Caroni
Wszelkie prawa zastrzeżone dla autorów serwisu © Fenix