Krajowy Klub Iluzjonistów

    Gdybyś bawiąc w Wielkiej Brytanii, zapytał przypadkowego przechodnia, który iluzjonista jego zdaniem jest najlepszy na świecie, odpowiedź nie byłaby zaskakująca... Paul Daniels – usłyszałbyś, bo dla każdego Brytyjczyka – nie kto inny – ale właśnie jego rodak, zasługuje na to wyróżnienie. Paul Daniels urodził się 6 kwietnia 1938 roku w Middlesbrough. W wieku dojrzałym zawarł pierwszy związek małżeński z którego ma troje dorosłych już dzieci. W 1988 roku po raz drugi powiedział „tak”. Jego wybranką została Debbie McGee, asystentka i bez wątpienia współtwórczyni jego sukcesów artystycznych. Paul Daniels poza sztuką iluzji pasjonuje się fotografią i komputerami. Wszystko co w życiu robi, stara się czynić z precyzją dorównującą maszynom myślącym. Nie toleruje nieudolności i przemocy.
    Paul Daniels to bez wątpienia jeden z najznakomitszych artystów sztuki iluzji na świecie. W swoich pokazach, Paul preferuje styl komediowy co czyni go najbardziej zabawnym i najdowcipniejszym mężczyzną wśród iluzjonistów. Jego popularność nie ogranicza się wyłącznie do Zjednoczonego Królestwa, w którym jest powszechnie znany, ale sięga daleko poza granice Wysp Brytyjskich. Występował z ogromnym powodzeniem w USA, w Kanadzie, Nowej Zelandii, na starym kontynencie i w Japonii. Prawdziwą furorę robił jego wieloodcinkowy serial telewizyjny, który kilkanaście lat temu był emitowany również w Polsce, oraz na ekranach telewizorów w 46 innych krajach. Jego występy na żywo bawiły takie osobistości jak księcia Williama oraz jego brata Harrego, Sułtana Brunei, Sułtana Omanu, Księcia Rainiera z Monako, Barry White’a, premierów Johna Majora i Jamesa Callaghana, Księżnę Michael z Kentu, Księcia i Księżnę Wessex i innych. Można rzec, że w konstelacji gwiazd magicznego nieba Paul Daniels zajmuje miejsce obok Davida Copperfielda, dorównując mu ilością programów telewizyjnych, które były emitowane przez stacje ITV i BBC. Te magiczne widowiska przebijały wskaźniki oglądalności wszystkich programów obu tych stacji. Nic więc dziwnego, że telewidzowie uznali Paula Danielsa za największego iluzjonistę XX wieku. W 1983 roku hollywoodzka Akademii Magical Arts w Los Angeles, przyznała mu tytuł Iluzjonisty Roku! Tym samym, został on pierwszym artystą spoza USA, wyróżnionym tym tytułem. W dwa lata później jego telewizyjne show otrzymało Złotą Różę Montreaux na Międzynarodowym Festiwalu TV w Szwajcarii (europejski odpowiednik nagrody Emmy). Na nagrodę tę natychmiast zareagował brytyjski klub iluzjonistów, który w Dorchester Hotel w Londynie wydał uroczysty lunch, na którym Danielsowi przyznano tytuł Artysty Roku.
    Paul Daniels dobiega już 70 – tki i nic dziwnego, że wiedzie już spokojniejsze życie. Występuje jeszcze od czasu do czasu na poważniejszych imprezach, aby magiczny świat o nim nie zapomniał. Zainteresowanych jego pracą i osobowością, zapraszam w progi Paul Daniels Magic Shop – sklepu w którym można kupić niezwykle pomysłowe magiczne łamigłówki i porozmawiać z ludźmi, którzy sztukę iluzji u boku mistrza poznali od podszewki. Adres Internetowy: http://www.pauldaniels.co.uk/.
Caroni
Wszelkie prawa zastrzeżone dla autorów serwisu © Fenix