Krajowy Klub Iluzjonistów

Witam!

    Jak prawie każdego ranka nastawiam wodę na kawę, robię kilka kanapek i siadam przed monitorem komputera żeby odebrać e-maila. Najeżdżam kursorem myszy na ikonkę klienta pocztowego, naciskam lewy przycisk myszy... rozpoczyna się proces „pobieranie poczty”. Jak miło, kolejna wiadomość od mojego menadżera. Wykonuję kolejną procedurę związaną z tym aby można było odczytać wiadomość. Zaczynam zagłębiać się w treść elektronicznego listu:

„Witaj Tomku
Przesyłam Ci coś, do czego wyraziłem swoją dezaprobatę, ale chcę byś wiedział o takim mailu. Pozdrawiam, Robert...

Witam,
Nawiązując do naszej rozmowy telefonicznej przesyłam ogólną koncepcję dotyczącą kursu na płycie DVD „MAGIA - tajemnice wielkich iluzjonistów”.
Ogólny czas kursu - 1h - 1,2h
Kurs będzie podzielony na działy, np.:
  • triki karciane
  • magia kieszonkowa
  • magia z bliska
  • magia estradowa
Poszczególne triki oraz wszelkie szczegóły dotyczące treści... do uzgodnienia z autorem. Kurs ogółem ma zawierać od 20 do 25 prostych do opanowania trików, wraz z omówieniem sekretu ich działania. Kurs ma być klasycznym samouczkiem dla osób chcących nauczyć się kilku trików samodzielnie.”

Po przeczytaniu tego listu nie potrzebowałem już kawy aby się obudzić. Ciśnienie nie podskoczyło mi dlatego, że ktoś zaproponował mi zdradzanie sekretów mojej pasji. Ciśnienie podskoczyło mi dlatego, ponieważ wiem, że znajdzie się jakiś „iluzjonista”, który przyjmie wyżej wymienioną ofertę chcąc w ten sposób zarobić parę groszy, przy okazji stać się bardziej rozpoznawalną osobą (chyba że założy maskę na twarz) i będzie propagował dalsze rozpowszechnianie jakże już modnego „zdradzania sekretów iluzji”. Mam nadzieję iż jestem w wielkim błędzie i do realizacji tego samouczka nie dojdzie.
Trzymam wszystkie kciuki jakie mam za porażkę tego projektu i Was też drodzy koledzy proszę o to samo!

Dodam jeszcze, że sklep z którego pochodzi oferta nie ma nic wspólnego z iluzją.

Pozdrawiam,

Tomasz Vinici
Wszelkie prawa zastrzeżone dla autorów serwisu © Fenix