Krajowy Klub Iluzjonistów


..:: 14 marca 2015 23:59 :: Fism 2015 ::..


..:: 9 października 2014 21:26 :: nekrolog ::..
Z wielkim smutkiem informujemy, że 9. października 2014 r., po długiej i ciężkiej chorobie zmarł nasz Kolega i Przyjaciel, były przewodniczący Krajowego Klubu Iluzjonistów

STEFAN POŹNIAK

Uroczystości pogrzebowe odbędą się 14. października 2014r. o godz. 13.00 na cmentarzu w Ząbkach pod Warszawą.

Cześć Jego pamięci!

..:: 12 sierpnia 2014 13:59 :: Magic Festival ::..


Nasze tradycyjne coroczne, wydarzenie magiczne w Łodzi wraca z nową siłą i w nowej odsłonie. W tym roku ponownie w jednym miejscu spotka się cały magiczny świat naszego kraju. Spotykamy się 27. i 28. września w Łodzi przy ulicy Tymienieckiego 3. Już samo to miejsce jest przepełnione niesamowitą, magiczną energią. Przepiękna, stara, zrewitalizowana fabryka będąca dziś centrum kultury i sztuki otwiera swoje podwoje na iluzję. W tegorocznym programie seminaryjnym szczególny nacisk kładziemy na techniki nowoczesne. Będzie to miało swoje odzwierciedlenie zarówno w seminarium Cedrica Hornecker'a, jak i szczególnie w „sposobach i technikach wykorzystania chemii w iluzji” Krzysztofa Buczka. Gwiazdą tegorocznego spotkania będzie Wolfgang Moser, który przeprowadzi aż dwa różne seminaria. Bardzo ciekawie zapowiada się również prelekcja gwiazdy scen polskich i zagranicznych - Macieja Pola - który wyjaśni na własnym przykładzie jak skutecznie zarabiać pieniądze na pasji.

Jeśli czujesz się częścią magicznej społeczności to nie może Cię zabraknąć na tym wydarzeniu. Jeśli jesteś hobbystą, pasjonatem lub po prostu zawsze Cię zastanawiało „jak oni to robią?” to wiedz, że czekamy właśnie na Ciebie.

Zarejestruj się już dziś - liczba miejsc ściśle ograniczona!

Więcej na: www.magicfestival.pl

..:: 15 stycznia 2014 20:45 :: informacja ::..
16. lutego w Warszawie!

Kilkudziesięciu iluzjonistów z całej Polski jednego wieczora w jednym miejscu! Oj, będzie się działo! i na scenie i przy stołach i przy barze i w lokalu i przed nim. Pozytywne zamieszanie i kontrolowany harmider.
Towarzyszyć nam będą czterej jeźdźcy dobrej rozrywki: Zaskoczenie, Humor, Zdumienie i Piwo (bezalkoholowe).
Rozdamy parę drobiazgów, kilka zaproszeń i przede wszystkim sporo dobrej zabawy.
Wstęp wolny!

Powyższa zachęta to nic innego jak zaproszenie na kolejną edycję Warszawskich Spotkań Iluzjonistów, które odbędą się 16. lutego, czyli równo za miesiąc. Szczegółowy program spotkania na: http://www.facebook.com/events/187618641429885/ - strona jest publiczna, czyli nie musisz mieć konta na facebook.

..:: 30 października 2013 16:27 :: informacja ::..
Jerzy „BERDO” Berdowski - SZKOŁA ILUZJI „MAGIC SHOW”

Pierwsze spotkanie dla zainteresowanych dnia 16 listopada 2013r o godz. 15.00 w sali „Gwarek” przy ul. Bohaterów 5 w Rzeszowie (osiedle Kmity) tel. 604 811 812.

..:: 24 października 2013 11:46 :: informacja ::..
24. listopada w Warszawie!

Kilkudziesięciu iluzjonistów z całej Polski jednego wieczora w jednym miejscu! Oj, będzie się działo! i na scenie i przy stołach i przy barze i w lokalu i przed nim. Pozytywne zamieszanie i kontrolowany harmider.
Towarzyszyć nam będą czterej jeźdźcy dobrej rozrywki: Zaskoczenie, Humor, Zdumienie i Piwo (bezalkoholowe).
Rozdamy parę drobiazgów, kilka zaproszeń i przede wszystkim sporo dobrej zabawy.
Wstęp wolny!

Powyższa zachęta to nic innego jak zaproszenie na kolejną edycję Warszawskich Spotkań Iluzjonistów, które odbędą się 24. listopada, czyli równo za miesiąc. Szczegółowy program spotkania na: http://www.facebook.com/events/212205618944155/ - strona jest publiczna, czyli nie musisz mieć konta na facebook.

..:: 11 września 2013 21:12 :: informacja ::..
Informujemy, że 12. października 2013 r. (sobota) odbędą się w Gorlicach OGÓLNOPOLSKIE KONFRONTACJE ARTYSTÓW ILUZJI. Miejsce imprezy : Kino-Teatr „WIARUS”, Gorlice,ul. Jagiełły 5. W programie przegląd konkursowy oraz seminaria. Zgłoszenia przyjmuje i udziela szczegółowych informacji organizator imprezy - kol. Wiesław Jaśkowski „HAVIS” tel. 609-934-311

..:: 04 września 2013 13:14 :: nekrolog ::..
Z wielkim smutkiem informujemy, że 2. września 2013r, po długiej i ciężkiej chorobie zmarł nasz Kolega i Przyjaciel

JERZY STRZELECKI - JUR

odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi i Złotą Odznaką z Rubinem MZvD.

Uroczystości pogrzebowe 6 września 2013r o godz. 11.00 na cmentarzu przy ul. Bardzkiej we Wrocławiu.

Cześć Jego pamięci!

..:: 6 czerwca 2013 14:26 :: informacja ::..
Kolega Sławomir Piestrzeniewicz organizuje kolejne seminarium!


Wykonawcą kolejnego seminarium organizowanego przez kol. Sławomira Piestrzeniewicza dnia 16 czerwca b.r. w Łodzi będzie znakomity francuski iluzjonista Mickael Chatelain.
Jest to jeden z najbardziej kreatywnych obecnie twórców magicznych efektów karcianych, niektóre z nich wykorzystuje w swoich seminariach David Stone.

Program spotkania:

od godz. 9:30 - spotykamy się w studiu Magicznego Arsenału (Łódź, Kasztanowa 16).

11:00-12:15 - seminarium Arsene'a Lupin oraz prezentacja kilkunastu stołów dla iluzjonistów, będących w ofercie Magicznego Arsenału

15:00-17:00 - seminarium Mickaela Chatelaina.

Mając nadzieję na sprzyjające warunki pogodowe, seminarium przewidziane jest w ogrodzie. Gdyby frekwencja nadmiernie dopisała, seminarium odbędzie się w NoBo hotelu.

Napoje i słodkie przekąski do dyspozycji. Ok. 14:00 lunch w postaci pizzy.
Koszt uczestnictwa: 80 zł /os.


Kwota zebrana od uczestników pokryje honorarium, przyjazd i pobyt naszego gościa.
Tym razem uczestnictwa nie trzeba anonsować wcześniej, zapraszamy do studia, 16 czerwca, od godz. 9:30.

(na podstawie informacji zamieszczonej na stronie www.magicznyarsenal.pl)

..:: 1 czerwca 2013 18:33 :: informacja ::..
Informujemy, że najbliższy egzamin umożliwiający zdobycie statusu profesjonalnego iluzjonisty odbędzie się dnia 23. listopada 2013r w Warszawie. Organizatorem egzaminu jest Związek Artystów Scen Polskich. Osoby zainteresowane przystąpieniem do tego egzaminu proszone są o dopełnienie stosownych formalności w ZASP-ie. Dodatkowych informacji (mailowo lub telefonicznie) udziela kol. Krystyna Li-U-Fa.

..:: 22 luty 2013 22:51 :: nekrolog ::..
Z wielkim smutkiem informujemy, że 22. lutego 2013 roku, po długiej i ciężkiej chorobie, zmarł nasz Kolega

JAN MATUSIAK

Rodzinie i Najbliższym składamy wyrazy głębokiego współczucia.

Cześć Jego pamięci!

..:: 19 listopada 2012 11:46 :: nekrolog ::..
Z wielkim smutkiem informujemy, że 17. listopada, po długiej i ciężkiej chorobie, zmarł nasz Kolega i Przyjaciel

MAREK ZDROJEWSKI - „AREMI”

Był aktywnym działaczem Krajowego Klubu Iluzjonistów, jurorem przeglądów konkursowych podczas wielu naszych Kongresów, autorem książek i artykułów poświęconych sztuce iluzji i jej historii.

Cześć Jego pamięci!

Uroczystości pogrzebowe odbędą się 21.listopada (w środę) o godz.12.00 na cmentarzu przy ul.Lipowej w Lublinie.

..:: 11 sierpnia 2012 22:27 :: informacja ::..
1. września spotkanie seminaryjne w Łodzi!

Przypominamy, że niebawem w Łodzi z inicjatywy kol. Sławomira Piestrzeniewicza odbędzie się kolejne spotkanie seminaryjne. Tym razem gościem - seminarzystą będzie światowej sławy francuski iluzjonista DAVID STONE. Koszt udziału w seminarium: 80 zł. Chętnych prosimy o zgłaszanie się do kol. Piestrzeniewicza telefonicznie lub mailem. Wieczorem, o godz. 21.30, również w hotelu „NoBo” (ul. Liściasta 86 - róg Al. Włókniarzy) odbędzie się „Magiczny Wieczór” z uroczystą kolacją, w trakcie którego wystąpi Sławomir Piestrzeniewicz wraz z czterema polskimi iluzjonistami. Koszt udziału: 135 zł. Jeśli dopisze frekwencja, impreza będzie kontynuowana w cyklu miesięcznym lub dwumiesięcznym. Kolegów, którzy chcieliby wystąpić w kolejnych edycjach „Magicznego Wieczoru” prosimy o skontaktowanie się z kol. Piestrzeniewiczem i złożenie propozycji swojego występu..

..:: 18 lipca 2012 14:13 :: nekrolog ::..
18 lipca, po długiej i ciężkiej chorobie, zmarł

JERZY MECWALDOWSKI
„CARONI”

Nasz wspaniały Mistrz, Nauczyciel i Przyjaciel. Współzałożyciel Krajowego Klubu Iluzjonistów. Wieloletni wiceprzewodniczący KKI do spraw szkoleniowych. Autor książek o sztuce iluzji, a także redaktor materiałów instruktażowych „Hokus Pokus” (od 1976 r. do 2010 r.). Przewodniczący jury przeglądów konkursowych podczas Kongresów Iluzjonistów. Najwyższy autorytet polskiej sztuki iluzji.

Cześć Jego pamięci!

..:: 15 lipca 2012 16:27 :: informacja ::..
Z przykrością informujemy, że z powodu braku dofinansowania ze strony władz miasta i regionu łódzkiego Kongres Iluzjonistów Łódź 2012 nie odbędzie się.
Because of no financial support from the authorities of our city and region there will be no Magic Convention in Łódź this year.

..:: 31 października 2011 18:34 :: książki ::..
W ostatnim czasie pojawiły się dwie książki biograficzne. Oczywiście są to biografie iluzjonistów...


Niedawno ukazała się książka o naszym Koledze z Rzeszowa - Jerzym Berdowskim - „BERDO”. Autor: Wiesław Zieliński. Wydawca: RS DRUK - Rzeszów. Książka zawiera obszerną biografię artystyczną Jerzego Berdowskiego a także ciekawe informacje o niektórych polskich iluzjonistach i o historii sztuki iluzji w Polsce. Zachęcamy do jej nabycia, a Koledze Berdowskiemu gratulujemy!


A oto najnowsza książka naszego Kolegi Marka Zdrojewskiego - AREMI, wydana przez lubelskie wydawnictwo BEST PRINT, pod tytułem: „Iluzjonista MIODO”. Książka przedstawia biografię artystyczną polskiego iluzjonisty Józefa Mioduszewskiego i ciekawe wspomnienia z lat aktywności zawodowej artysty, zapisane przez zaprzyjaźnionego z nim Marka Zdrojewskiego - AREMI.

..:: 23 sierpnia 2011 20:05 :: prasa ::..
Gorąco polecam artykuł Macieja Perzanowskiego pod tytułem „Hokus pokus”, traktujący o blaskach i cieniach zawodu iluzjonisty. Artykuł powstał na podstawie rozmów, przemyśleń i głębokich wrażeń podczas XXXII Kongresu Iluzjonistów Łódź 2010.

..:: 2 sierpnia 2011 21:21 :: artykuły ::..
W dniu dzisiejszym zamieszczono artykuł Przewodniczącego KKI w związku z zakończeniem redagowania naszego czasopisma „Hokus Pokus” przez Jerzego Mecwaldowskiego. Zachęcam do lektury!

..:: 22 listopada 2010 22:10 :: książki ::..
Pod koniec października zostały wydane dwie ciekawe książki związane ze sztuką iluzji:

http://www.nowik.com.pl
„Przygoda z niemożliwymi kształtami” autorstwa naszego Kolegi z KKI - Karola Sieńkowskiego (któremu składamy z tej okazji serdeczne gratulacje!). Jest ona wynikiem kilkuletniej pracy autora poświęconej złudzeniom optycznym i zgłębianiu zagadek tzw. niemożliwych kształtów. Oprócz wielu ciekawostek związanych z tym tematem, fotografii i licznych ilustracji, książka zawiera gotowe szablony, z których można wyciąć i skleić poszczególne elementy, tworząc samemu przedziwne kształty i figury, które zgodnie z zasadami logiki,matematyki i fizyki nie mają prawa istnieć.

http://www.buchmann.pl
„Gry karciane” - książka zawiera opisy wielu karcianych gier, zarówno tych popularnych jak i mało znanych, natomiast większa jej część poświęcona jest iluzjonistycznym trikom z kartami. Przedstawione są opisy różnych metod przekładania i tasowania kart, a także wielu innych chwytów i technik iluzjonistycznych niezbędnych podczas prezentacji magicznych efektów z talią kart. Czytelnik znajdzie w niej szczegółowe, bogato ilustrowane opisy wykonania ponad 50 trików karcianych, zarówno dla początkujących, jak i bardziej zaawansowanych.

..:: 3 kwietnia 2010 00:31 :: iluzjoniści ::..
Wraz z życzeniami mnóstwa uśmiechów podczas nadchodzących świąt, zapraszam do lektury biografii Andrzeja Kandzi, oraz Leonard'a Montano.

..:: 17 marca 2010 22:13 :: nekrolog ::..
Dnia 15 marca 2010 roku zmarł nasz wspaniały Kolega, uczestnik niemal wszystkich Kongresów Antoni Hetnał. Był w naszym gronie od samego początku istnienia Krajowego Klubu Iluzjonistów, od 1976r. Sztuka iluzji była dla Niego wielką życiową pasją. Zapamiętamy Go jako człowieka wielkiego serca, serdecznego, koleżeńskiego, zawsze niezawodnego Przyjaciela. Cześć Jego pamięci!

..:: 31 grudnia 2009 17:37 :: iluzjoniści ::..
Wraz z życzeniami wszystkiego magicznego, wszelkiej pomyślności, a także samych sukcesów w NOWYM 2010 ROKU, polecam lekturę życiorysów Lance Burtona, oraz Jerzego Janusza Krali.

..:: 4 listopada 2009 18:10 :: iluzjoniści ::..
Na naszej witrynie właśnie pojawiły się dwie nowe biografie: Czesława Paszula - Seleno, oraz Kevin'a James'a Lawery.

..:: 11 października 2009 23:55 :: kongresy KKI ::..
W ślad za ogólnopolskimi mediami przygotowaliśmy relację z XXXI Kongresu Iluzjonistów Łódź 2009.

..:: 9 sierpnia 2009 20:14 :: artykuły ::..
Zapraszam do lektury artykułu opisującego style w sztuce iluzji.

..:: 9 sierpnia 2009 20:03 :: iluzjoniści ::..
Na naszej witrynie właśnie pojawiły się trzy nowe biografie: Martin'a Gardner'a, Zbigniewa Matuszka - Magic Joker, oraz Bartosza Jóźwiaka.

..:: 8 kwietnia 2009 22:27 :: iluzjoniści ::..
Dziś nasza witryna wzbogaciła się o dwie kolejne biografie: Bruce'a Cervon'a, oraz Karola Brańka. Zajrzyjcie też do działu wieści - odnajdziecie tam informację o zbliżających się egzaminach...

..:: 11 lutego 2009 13:49 :: iluzjoniści ::..
Na naszej witrynie właśnie pojawiły się dwie nowe biografie: Anny Leszczyny, oraz Aldo Savoldello - Silvan.

..:: 11 lutego 2009 13:04 :: mistrzostwa iluzji ulicznej ::..
Pierwsze Europejskie Mistrzostwa Iluzji Ulicznej odbędą się w dniach 7 - 9 sierpnia w południowo-zachodnich Niemczech. Nasi zachodni sąsiedzi zapewniają zwrot kosztów podróży i zakwaterowania, oraz kuszą nagrodami. Zainteresowanych odsyłam na stronę strassenzauberei.de przygotowaną specjalnie na tą okazję w aż pięciu językach europejskich. Miło byłoby usłyszeć o zwycięstwie jednego z naszych klubowych kolegów, a więc do dzieła.

..:: 11 lutego 2009 12:37 :: kontakt ::..
Krajowy Klub Iluzjonistów powrócił do Łódzkiego Domu Kultury, gdzie powstał i działał przez lata. Zmianie uległo również konto na które należy wpłacać składki członkowskie. Ze wszystkimi zmianami można się zapoznać na podstronie kontakt.

..:: 28 listopada 2008 17:46 :: iluzjoniści ::..
Na stronach KKI pojawiły się kolejne dwa życiorysy. Pierwszy z nich przedstawia sylwetkę Wiesława Jaśkowskiego, drugi natomiast Daryla Martineza. Zapraszam do lektury.

..:: 6 listopada 2008 00:52 :: kongresy KKI ::..
Zapraszamy do lektury relacji z XXX Kongresu Iluzjonistów. Już za kilka dni zdjęcia...

..:: 19 marca 2008 15:52 :: iluzjoniści ::..
Na naszej witrynie właśnie pojawiły się trzy nowe biografie: Antoniego Hetnała, Karela Vaverki i Alana Shaxona.

..:: 14 stycznia 2008 01:51 :: iluzjoniści ::..
W dziale iluzjoniści pojawiły się dwie nowe biografie: Jaya Scott'a Berry, oraz Tomasza Vinici.

..:: 3 grudnia 2007 13:33 :: listy ::..
W ostatnich miesiąca poziom bezczelności internetowych cwaniaczków osiągnął poziom krytyczny. Przykład takiego zachowania nadesłał Daniel Adamus. Zapraszam do lektury listu.

..:: 16 listopada 2007 23:02 :: artykuły ::..
W dziale artykuły znalazł się protest Krajowego Klubu Iluzjonistów dotyczący emisji programu „Magia bez tajemnic”.

..:: 9 listopada 2007 12:22 :: iluzjoniści ::..
Amos Levkovitch, Piotr Szumny, oraz Adam Heliński to bohaterzy 3 nowych biografii jakie właśnie pojawiły się na naszej stronie.

..:: 21 października 2007 13:26 :: kongresy KKI ::..
Właśnie pojawiła się oczekiwana relacja z zakończonego XXIX Kongresu Iluzjonistów Łódź 2007. Zapraszam do lektury.

..:: 30 sierpnia 2007 22:09 :: listy ::..
Nasz kolega Tomasz Vinici przesłał na adres Krajowego Klubu Iluzjonistów wyjątkowo „orzeźwiający” list... o zanikających granicach komercji.

..:: 21 sierpnia 2007 22:08 :: nr konta ::..
Krajowy Klub Iluzjonistów ma nowy numer konta na który prosimy przesyłać wszelkie wpłaty. Numer konta jest podany w dziale kontakt.

..:: 4 sierpnia 2007 00:04 :: ciekawostka ::..
W dziale wieści, poddziale informacje pojawiła się ciekawostka opisująca ciekawy trik prezentowany na przeglądzie talentów w USA. (materiał zaopatrzony w nagranie video)

..:: 24 lipca 2007 17:46 :: nowy adres ::..
Strona internetowa KKI otrzymała nowy adres godny poważnej polskiej organizacji - kki.org.pl.

..:: 31 maja 2007 23:17 :: artykuły ::..
Dzisiejszego wieczoru na stronie pojawił się interesujący artykuł traktujący o brzuchomówstwie.

..:: 19 maja 2007 17:11 :: wieści ::..
Od kilku tygodni na deskach Teatru im. Stefana Jaracza w Łodzi trwały próby sztuki Davida Mameta pt. „Edmond”. W obsadzie aktorskiej spektaklu, znaleźli się dwaj członkowie Krajowego Klubu Iluzjonistów: Szymon Maciak i Jerzy Jakub Buczyński. Z planów reżysera Zbigniewa Brzozy wynika. że nasi koledzy będą grali na zmianę. W przedstawieniu premierowym zagra Szymon Maciak.

..:: 13 maja 2007 16:00 :: wieści ::..
W dniu 12 maja br. do egzaminu eksternistycznego przed Komisją Związku Artystów Scen Polskich w Warszawie przystąpili członkowie Krajowego Klubu Iluzjonistów: Szymon Maciak i Wiesław Mierzwicki. Komisja pozytywnie oceniła pokazy naszych kolegów, honorując ich dyplomem aktora - iluzjonisty. Gratulujemy!

..:: 3 maja 2007 22:42 :: iluzjoniści ::..
W dniu dzisiejszym na stronie pojawiły się dwie nowe biografie: Jana Kulikowskiego, oraz Davida Blaine'a.

..:: 18 kwietnia 2007 17:41 :: artykuły ::..
Nasz kolega Szymon Maciak odwiedził kongres iluzji w Hamburgu. O tym z czym się spotkał i co na ten temat myśli możecie przeczytać w artykule jego autorstwa - „reminiscencje z kongresu w Hamburgu”.

..:: 7 kwietnia 2007 12:48 :: wieści ::..
Uprzejmie informujemy, iż wydawany przez Krajowy Klub Iluzjonistów poradnik „Hokus Pokus” zarejestrowano w międzynarodowym systemie informacji o wydawnictwach ciągłych i oznaczono symbolem ISSN 1897-4740. Już od numeru 2/2008 na pierwszej stronie okładki naszego poradnika, symbol ten będzie umieszczony w lewym dolnym rogu obok roku wydania.

..:: 25 marca 2007 23:42 :: artykuły ::..
Nasz Kolega postanowił nico „utrzeć nosa” internetowym magikom. Zapraszam więc do lektury artykułu pod tytułem „Stowarzyszenie niedoszłych filmowców”.

..:: 25 marca 2007 18:40 :: wieści ::..
Na stronie pojawił się plakat zwiastujący zbliżający się występ naszych Kolegów.

..:: 21 marca 2007 18:52 :: artykuły ::..
Dziś na stronie oprócz fotografii Aleksandra Wadimowa i Tadeusza Grabowskiego pojawił się artykuł Karola Sieńkowskiego.

..:: 25 lutego 2007 23:43 :: iluzjoniści ::..
Dziś zbiór naszych biografii wzbogacił się o trzy nowe sylwetki. Wymieniając do najbardziej doświadczonego iluzjonisty są to: Paul Daniels, Zdzisław Niemeczek, oraz Anouar Abou-Hilal. Zapraszam do lektury.

..:: 30 stycznia 2007 17:27 :: artykuły ::..
Na stronie pojawił się artykuł pod tytułem „pecunia non olet”. Zachęcam do lektury.

..:: 8 stycznia 2007 23:16 :: artykuły ::..
Ciekawy, wręcz zabawny artykuł z którego można wyciągnąć prosty morał: „nie wiesz - nie wypowiadaj się”. Polecam.

..:: 30 grudnia 2006 19:11 :: listy ::..
Na znanym i lubianym portalu You Tube pojawia się coraz więcej nagrań zdradzających tajemnice iluzjonistów. Jasnym jest że ta praktyka nie może być kontynuowana. Aby tej sytuacji przeciwdziałać powstała petycja pod która każdy może (a wręcz powinien) się podpisać.

..:: 11 grudnia 2006 20:01 :: listy ::..
Otrzymaliśmy pytanie od uważnego czytelnika. Jakie? Sprawdźcie sami. Jednocześnie zachęcam do zadawania pytań. Jeśli pojawi się ich więcej otworzymy specjalny dział z najczęściej zadawanymi pytaniami.

..:: 28 listopada 2006 14:54 :: iluzjoniści ::..
Dziś prezentujemy sylwetki dwóch iluzjonistów: Jerzego Paji i Alberta Goshmana. Zapraszam do lektury.

..:: 7 listopada 2006 23:28 ::..
W dniu 11 listopada o godzinie 22 w TVP2 zostanie wyemitowany program pt. „Fabryka śmiechu” z udziałem Macieja Pola.

..:: 3 listopada 2006 18:14 :: listy ::..
Na stronie pojawił się już drugi list od Karola Sieńkowsiego. Zapraszam do lektury.

..:: 3 listopada 2006 17:47 :: artykuły ::..
Na stronie pojawił się artykuł pt. „media i ich sekrety”.

..:: 22 października 2006 15:59 :: kongresy KKI ::..
Kongres się skończył, uczestnicy się rozjechali, ale wrażenia pozostaną na długo. Wszystkim zainteresowanym polecam relację z tegorocznego spotkania iluzjonistów.

..:: 22 października 2006 13:16 :: artykuły ::..
Tym razem na stronie pojawił się krytyczny artykuł pod tytułem „ten durny Valentino”.

..:: 9 października 2006 23:42 :: iluzjoniści ::..
Zapraszam do zapoznania się z nad wyraz ciekawymi losami Erharda Liebenowa.

..:: 4 września 2006 19:11 :: to idzie młodość ::..
Kolejny dzień przynosi kolejną aktualizację. Dziś zachęcamy Was do zapoznania się z charakterystyką Łukasza Podymskiego.

..:: 3 września 2006 11:28 :: artykuły ::..
Po wakacyjnej przerwie ruszamy z nowymi aktualizacjami. Na dobry początek artykuł autorstwa Pani Krystyny Lewickiej pod tytułem „dyskretny urok iluzji” mówiący o… właściwie przeczytajcie sami – warto!

..:: 12 czerwca 2006 13:14 :: kongresy KKI ::..
Przygotowania do październikowego kongresu trwają. Już dziś możecie przeczytać pierwszą zapowiedź i zarejestrować się za pośrednictwem naszej strony internetowej.

..:: 30 maja 2006 17:32 :: artykuły ::..
Na stronie pojawił się kolejny artykuł pt. „magiczne trendy”.

..:: 30 maja 2006 17:32 :: artykuły ::..
Na stronie pojawił się nowy artykuł pt. „sztukmistrz”.

..:: 30 maja 2005 17:10 :: iluzjoniści ::..
W dziale „iluzjoniści” pojawiła się charakterystyka Hansa Morettiego.

..:: 29 maja 2006 21:14 :: nekrolog ::..
W dniu 28 maja 2006 roku w Hamburgu (Niemcy) zmarł po długiej i ciężkiej chorobie Andrzej Śliwa Wyszomirski - Andreas (ur. w 1941r. w Cieplicach) - iluzjonista - manipulator. Z żalem żegnają Go koledzy i przyjaciele. Cześć Jego pamięci!

..:: 26 maja 2006 12:40 :: wieści ::..
W poddziale informacje pojawiła się wiadomość dotycząca magicznego przedstawienia zaplanowanego na 28 maja z udziałem dwukrotnego vice-mistrza świata Sławomira Piestrzeniewicza.

..:: 25 maja 2006 14:32 :: to idzie młodość ::..
W dziale „to idzie młodość” pojawiła się charakterystyka Karola Walerowicza.

..:: 25 maja 2006 14:28 :: iluzjoniści ::..
W dziale „iluzjoniści” pojawiła się charakterystyka Andrzeja Słowińskiego - Eldamaso.

..:: 24 maja 2006 22:51 :: nekrolog ::..
Dziś około drugiej w nocy we Wrocławiu zmarł Andrzej Słowiński – Astrallvi (ur. 26.07.1938r. w Warszawie). Był niezwykle interesującą postacią polskiej iluzji. Człowiekiem szeroko znanym zarówno w kraju jak również za granicą. Techniki i metody jakie wymyślał czasem zaskakiwały genialną prostotą, czasem zawiłą złożonością, każda z nich była na swój sposób niezwykła. Cześć Jego pamięci!

..:: 22 kwietnia 2006 00:17 :: wieści ::..
W poddziale informacje pojawiła się wiadomość dotycząca magicznego przedstawienia zaplanowanego na 22 kwietnia z udziałem dwukrotnego vice-mistrza świata Sławomira Piestrzeniewicza.

..:: 11 kwietnia 2006 16:34 :: nekrolog ::..
Dzisiaj w Warszawie zmarł jeden z najwybitniejszych polskich iluzjonistów XX wieku Tomasz Chełmiński - Salvano. Z żalem żegnają Go przyjaciele i koledzy. Pogrzeb odbędzie się 18 kwietnia (wtorek) o godzinie 9 na cmentarzu północnym - kościół św. Ignacego w Wólce Węglowej - Warszawa. Cześć Jego pamięci!

..:: 1 marca 2006 17:42 :: iluzjoniści ::..
W dziale „iluzjoniści” pojawiła się charakterystyka Andrzeja Szuberta.

..:: 1 marca 2006 17:37 :: to idzie młodość ::..
W dziale „to idzie młodość” pojawiła się charakterystyka Łukasza Miezianko.

..:: 8 stycznia 2006 00:34 :: to idzie młodość ::..
W dziale „to idzie młodość” pojawiła się charakterystyka Marcina Paski.

..:: 8 stycznia 2006 00:14 :: iluzjoniści ::..
W dziale iluzjoniści pojawił się artykuł przybliżający sylwetkę Henryka Paraszkiewicza.

..:: 7 stycznia 2006 23:44 :: artykuły ::..
Pierwszą aktualizacją w nowym roku jest artykuł pt. „zawód iluzjonista”. Każdy poważnie myślący o iluzji powinien go przeczytać.

..:: 15 listopada 2005 00:01 :: kongresy KKI ::..
Relacja z tegorocznego kongresu została wzbogacona o zdjęcia wykonane przez Krzysztofa Jarczewskiego (Newsweek Polska).

..:: 6 listopada 2005 23:31 :: wieści ::..
W poddziale informacje pojawiła się wiadomość o publikacjach prasowych o tematyce iuzjonistycznej.

..:: 31 października 2005 14:35 :: kongresy KKI ::..
Wszystkich zainteresowanych minionym kongresem zapraszam ponownie do obejżenia relacji z niego, została ona bowiem wzbogacona o kilkanaście nowych zdjęć.

..:: 21 października 2005 20:15 :: kongresy KKI ::..
Doroczne święto polskich iluzjonistów zakończyło się, pozostało nam jednak całkiem sporo. Nowe znajomości, nowe umiejętności i oczywiście nowe rekwizyty. Aby ten niezwykły kongres nie odszedł w niepamięć, proponuję wam elektroniczną relacje, która w wersji papierowej pojawi się w czwartym numerze tegorocznego Hokusa.

..:: 21 października 2005 19:14 :: iluzjoniści ::..
W dziale „iluzjoniści” pojawiła się charakterystyka Jerzego Strzeleckiego.

..:: 21 października 2005 18:59 :: artykuły ::..
Na stronie pojawił się nowy artykuł pt. „energia małego Jasia”.

..:: 21 października 2005 18:25 :: to idzie młodość ::..
W dziale „to idzie młodość” pojawiła się charakterystyka Szymona Maciaka.

..:: 26 września 2005 17:27 :: iluzjoniści ::..
W dziale „iluzjoniści” pojawiła się charakterystyka Helmuta Ewalda Schreibera.

..:: 26 września 2005 17:00 :: iluzjoniści ::..
W dziale „iluzjoniści” pojawiła się charakterystyka iluzjonisty występującego pod pseudonimem Dante.

..:: 26 września 2005 16:20 :: nowy dział ::..
Dziś na stronie pojawił się nowy dział „listy”. Będą się w nim sukcesywnie pojawiać listy o tematyce iluzjonistycznej. Na dobry początek „refleksje o zabawie iluzją”.

..:: 5 września 2005 09:40 :: kongresy KKI ::..
Kongres już tuż tuż, więc na stronie pojawiła się szczegółowa zapowiedź naszej dorocznej imprezy. W tym roku odwiedzą nas naprawdę wyjatkowi goście, więc do zobaczenia niebawem.

..:: 29 lipca 2005 20:09 :: iluzjoniści ::..
Słynny amerykański iluzjonista David Kotkin występujący pod pseudonimem Copperfield doczekał się wreszcie swojej charakterystyki na naszej stronie. Klikajcie i czytajcie, bo warto.

..:: 29 lipca 2005 19:26 :: nowy język ::..
Strona Krajowego Klubu Iluzjonistów, osiągnęła dziś kolejny poziom rozwoju. Na stronie pojawił się (prócz polskiego) język angielski. Narazie na anglojęzycznej wersji strony można znaleźć jedynie zapowiedź nadchodzącego kongresu i formularz przy pomocy którego można się na niniejszy zlot zarejestrować. UWAGA! Rejestracja on-line możliwa tylko dla gości zagranicznych.

..:: 26 czerwca 2005 23:27 :: kongresy KKI ::..
Już dziś pojawiła się zapowiedź XXVII Kongresu Iluzjonistów Łódź 2005. Przeczytaj i dowiedz się więcej!

..:: 22 czerwca 2005 23:25 :: to idzie młodość ::..
W dziale „to idzie młodość” pojawiła się charakterystyka Jacka Świecy.

..:: 22 czerwca 2005 23:12 :: iluzjoniści ::..
W dziale „iluzjoniści” pojawiła się charakterystyka Jonasa Ziemelisa.

..:: 22 czerwca 2005 21:40 :: artykuły ::..
Na stronie pojawił się nowy artykuł pt. „magiczne zabawki”.

..:: 22 czerwca 2005 21:37 :: wieści ::..
W dziale wieści, a poddziale informacje pojawiła się ciekawostka na temat zaklęcia „Sim Sala Bim”.

..:: 22 czerwca 2005 20:48 :: wieści ::..
W dziale wieści, a poddziale informacje pojawiła się nowa pozycja „REKORDY I CIEKAWOSTKI”. Na dobry początek możecie przeczytać o trzech rekordach ze świata iluzji.

..:: 21 maja 2005 20:01 :: wieści ::..
W poddziale informacje pojawiła się wiadomość o obchodach stulecia istnienia organizacji The Magic Circle z siedzibą w Londynie.

..:: 21 maja 2005 19:28 :: artykuły ::..
Na stronie pojawił się nowy artykuł pt. „z historii FISM”.

..:: 14 maja 2005 22:51 :: nowy poddział ::..
W dziale „wieści” powstał poddział „kalendarz iluzjonisty”. Znajdziecie w nim informacje o wydarzeniach związanych ze sztuką iluzji.

..:: 11 maja 2005 20:42 :: nowa strona ::..
Dziś nowa strona KKI na dobre rozpoczęła funkcjonowanie. Cała struktura została napisana od początku. Strona ma być z założenia wygodniejsza i bardziej funkcjonalna. Zalecam jej oglądanie przeglądarką Firefox, co oczywiście nie znaczy, że nie można tego robić za pomocą innych przeglądarek. Wszelkie sugestie mile widziane - adres na dole strony.

..:: 8 maja 2005 00:39 :: nowa strona ::..
Dziś została ukończona nowa strona Krajowego Klubu Iluzjonistów.

..:: 6 kwietnia 2005 18:28 :: artykuły ::..
Na stronie pojawił się nowy artykuł pt. „plagiat”.

..:: 26 marca 2005 11:17 :: artykuły ::..
Na stronie pojawił się nowy artykuł pt. „chałturzysta”.

..:: 20 marca 2005 18:47 :: iluzjoniści ::..
W dziale „iluzjoniści” pojawiła się charakterystyka Eustachego Majchra.

..:: 20 marca 2005 18:41 :: iluzjoniści ::..
W dziale „iluzjoniści” pojawiła się charakterystyka Pawła Poniatowskiego.

..:: 16 marca 2005 20:02 :: to idzie młodość ::..
W dziale „to idzie młodość” pojawiła się charakterystyka Jędrzeja Bukowskiego.

..:: 7 marca 2005 22:32 :: to idzie młodość ::..
W dziale „to idzie młodość” pojawiła się charakterystyka Piotra Wąsika. Charakterystyki będą układane w kolejności alfabetycznej.

..:: 7 marca 2005 14:02 :: nowy dział ::..
Na stronie znalazł się nowy dział „to idzie młodość”. Będą się w nim sukcesywnie pojawiać charakterystyki młodych iluzjonistów. Na dobry początek przyjrzyjcie się sylwetce Tomka Kasprzaka.

..:: 28 lutego 2005 13:16 :: nowy strona ::..
Dziś rozpoczęły się prace nad stworzeniem całkowicie nowego szkieletu strony. Wiąże się to również z radykalną zmianą wyglądu całego serwisu.

..:: 27 lutego 2005 18:42 :: nowy administrator ::..
Miło mi powitać wszystkich użytkowników. Od dziś będę administratorem oficjalnej strony internetowej KKI. Serdecznie dziękuje Rino za ogromną prace jaką wykonał, aby strona przez cały czas działała. - Fenix

Wszelkie prawa zastrzeżone dla autorów serwisu © Fenix